iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Ferhatpaşa Mah. Karadeniz Cad. No:86 Ataşehir / İstanbul

Fason Lazer Kesim

Fason Lazer Kesim

Firmamız sektöründe öncü olmakta ve tüm müşterilerinin taleplerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Fason kesim hizmetlerimiz ile pleksi ürünler kullanarak imalat yapan tüm firmalara hizmetlerimizi hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Fason kesim olarak çeşitli ürünlerin kesimlerini gerçekleştiriyoruz. Yaşamın çoğu yerinde işlerinizi kolaylaştırmak için kullanılırken aynı zamanda işlerinize estetik de katmaktadır. Basitçe anlatmak gerekirse çeşitli madeni materyallerin şekillendirilmek maksatıyla işlenmesinde tercih sebebidir. Madeni materyal işlemeciliğiyle kalmayıp aksine çok fazla materyalinde şekillendirilmesinde de uygulanmaktadır. Bu durum için örnek vermek gerekirse yoğun katmanlı ahşap duvar sanatını söyleyebiliriz. Mimari alanı kullanımları, reklam sektörü ve makine sanayisi gündelik olarak her yerde rastlayacağınız kullanım alanlarındandır. Endüstri kolunda, farklı makina parçaları oluşturmak için kullanılırken sanat eseri yapımlarına kadar uzanan bir kullanım ağı bulunmaktadır.

Lazer kesim plaka şeklindeki malzemelerin, profillerin yahut boruların lazer kesim tezgahına yatırılıp, kesilecek desenin cihaza girilmesiyle odaklanmış ışın sayesinde kesimi ile yapılır. Çok büyük güç üreten lazer ışınının genel olarak optik yardımıyla malzemenin üzerine kontrollü çıkışlarını sağlayarak, işleme yahut kazıma yolu ile yapılır. Lazerle kesme kullanılan malzemede deformasyon yapmaz, çok ince hassasiyeti olup en ince ayrıntılara kadar sorun olmaksızın işlem yapabilir. Kesim sırasında ana malzemeye dokunma olmadığı için ezilme, pürüzlenme çapaklanma gibi durumlar ortadan kalkar.

Lazer kesim teknolojisi son yılların mühendislik alanında atılan en büyük adımlarından biri olarak bilinmektedir. Karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi ile çıkan ışın yüksek kesim gücüne sahiptir. Bu sayede otomasyon ve minimum hata ile üretim yapılmaktadır. Lazer kesim talaşlı kesime göre çok daha ekonomiktir ve neredeyse sıfır fire ile üretim yapılabilir. Lazer Kesim çalışma prensibi bir mühendislik çalışmasıdır. Lazer ışını karbondioksit lazer tezgahlarında, karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulur. Bunun yanı sıra verimi daha da arttırmak için karbondioksit gazına azot ve helyum gazı eklenerek verim 1/3 oranında arttırılır. Elde edilen lazer ışını ile çeşitli tezgahlarda yapılan kesim işlemine ise lazer kesim denilmektedir.

Lazer kesim demir, bimetal, alüminyum, paslanmaz ve metal malzemeleri kesmek için tercih edilen ve genellikle endüstriyel üretim için kullanılan ve aynı zamanda okullar, kobiler ve hobi uzmanları tarafından kullanılmaya başlanan bir teknolojidir. Lazer ile kesme işlemi, çoğunlukla optik aracılığıyla yüksek güç üreten bir lazerin çıkışını yönlendirerek gerçekleşir. Lazer optiği ve CNC, üretilen malzemeyi veya lazer ışını yönlendirir ve kendi amacı için kullanılır. Malzemeleri kesmek için kullanılan bir ticari lazer, malzemeye kesilecek desenin CNC veya G kodunu takip etmek için bir hareket kontrol sistemi içermektedir. Odaklanmış lazer ışını malzemeye yönlendirilir. Daha sonra eritilir, yanar, buharlaşır veya bir gaz püskürterek atılır, yüksek kaliteli yüzey kaplamalı bir kenar bırakır. Endüstriyel lazer kesiciler, düz levha malzemelerin yanı sıra profil ve boru malzemeleri kesmek için kullanılır.

Fason lazer kesim en detaylı sanatsal tasarımları en az hata ile ahşaba işlemek için kullanılan en iyi yöntemdir. Her türlü tasarım çalışmasını digital ortama aktarıp çelik lazer kesim sayesinde işleyebilirsiniz. Cnc tezgahlarında yapılan bu işlem için farklı tür kesimler için farklı tür makineler kullanılmıyor. Genel olarak bir kaç ortak kullanıma uygun makine ile bu işlemler uygulanmaktadır. Çelik lazer kesim, ışınsal darbe ile yüksek sıcaklıkta yakma olayı meydana getirdiği için, kullanılan malzemenin kendisinden kaynaklı olarak küçükte olsa kararma meydana getirebilir. Bu durumlar için kullanılacak malzemelerin iyi seçilmesi çok büyük önem taşır.

Fason lazer kesim görsel iletişim sektörlerinde yaygın kullanıma sahiptir. Reklam alanı geniş malzeme kullanımına tabi olduğundan demir malzemeye basılan reklamlar bu kesim ile yapılmaktadır. Reklamlar planma süreci ve çıkış süreci net olan unsurlar olduğu için planlanmış bir reklamın çıkış startı verilmesi için hız büyük önem taşımaktadır. Pleksi lazer kesimin hız avantajı olduğu için hata payı düşük olduğu için tek standart kesim olarak da adlandırılabilir. Doğası gereği işlemesi zor olan demir maddeleri için lazer kesim en çok tercih edilen işlemeciliktir.

Demir lazer kesim sayesinde bu hataları en aza indirerek en hassas en ince detayları bile çok net bir şekilde işleme yapabilir. Endüstride en detaylı metal tasarımlar, metal lazer kesim ile yapılır. Bir çok endüstri makinesinin imalatında ince işçilikler çok büyük önem taşıdıkları ve kullanılan malzemeninde yapısı ve fiyatı gereği hataya yer olmadığı için Lazer kesim ilk tercihtir. Bir çok küçük parçanın biraraya gelerek oluşturdukları makineler için çok fazla lazer kesime ihtiyaç duyulur .

Bir önceki yazımız olan CNC Kesim & Büküm başlıklı makalemizde cnc kesim fiyatları, cnc kesim bursa ve cnc kesim çizimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: